• Wpisów: 52
  • Średnio co: 47 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 15:22
  • Licznik odwiedzin: 18 161 / 2502 dni
 
superman1
 
Cześć :d

Dzisiaj o fioletowym bananowcu.

Chciałbym go mieć ale niewiem jakie potrzeba dla niego warunki.Możecie mi pomóc? Odpowiedzcie mi na powyżej zadane pytanie.

Owoce

musaviolacea.jpg


Kwiaty

miniMusa-Violacea.jpgMusa violacea jest szybko rozwijającym się bananem z Brazylii, gdzie w jego naturalnym środowisku dorasta do około 4 metrów wysokości. Ma smukły pokrój i rośnie bardzo szybko. Liście są zielone, błyszczące i podłużne, osiągają 1 m długości i 0,3 m szerokości. Często nakrapiane są plamami w kolorze czerwonego wina. Fioletowo różowe kwiaty wytwarzane są przez cały rok. Małe banany mają około 3 cm długości, z białym miąższem i czarnymi nasionami. Kwiaty i owoce mogą być wykorzystane do robienia bukietów.

Banan (Musa violacea) z nasion

Nasiona moczyć przez 3-4 dni w ciepłej, przegotowanej wodzie. Zmieniać wodę codziennie. Wysiewać do podłoża złożonego z ziemi torfowej i perlitu , na głębokość 2,5 cm. Warto spryskać nasiona odrobiną środka grzybobójczego. Przechowywać w stałej temperaturze 20-25 C, nie dopuścić do przyschnięcia podłoża. Jeśli pojawi się pleśń lub grzyb, usunąć nasiona, umyć w ciepłej wodzie i ponownie spryskać środkiem grzybobójczym. Kiełkowanie może trwać 1-12 miesięcy.Tutaj też stwierdzam , że nie jest łatwo otrzymać banany z nasion. Kiełkowanie jest problematyczne, ale jeśli już nastąpi, dalszy wzrost postępuje szybko.

Nie możesz dodać komentarza.