• Wpisów: 52
  • Średnio co: 46 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 15:22
  • Licznik odwiedzin: 18 010 / 2473 dni
 
superman1
 
Cześć :d
Dzisiaj znowu kontynuuje wpis. :d >:D  :)

1. Figa

figa-pospolita-figowiec-pospolity_6272.jpgWłaściwie owoce figi to ukryte w jej wnętrzu maleńkie orzeszki. Jadalny miąższ to rozwinięta mięsista oś kwiatostanu rośliny.
Do wyhodowania drzewka nadają się wyłącznie nasiona z owoców świeżych, a nie suszonych. Płuczemy je ostrożnie, a następnie rozkładamy po 8-10 sztuk do doniczek torfowych i cienko okrywamy ziemią. Do momentu kiełkowania odstawiamy w ciepłe miejsce (22-25 stopni) i często podlewamy, tak by podłoże było stale wilgotne. Młode siewki potrzebują ciepłego, jasnego stanowiska. Po wykiełkowaniu pozostawiamy w doniczce tylko najsilniejszą roślinę.
Gdy korzenie roślin przestaną się mieścić w doniczkach, przesadzamy je do ziemi do kwiatów. Figi nie mają specjalnych wymagań glebowych, potrzebują natomiast dużo słońca i wody, latem trzeba je też co 2 tygodnie nawozić.
Jeśli kupiliśmy większe drzewo figowe w donicy (można je czasem dostać w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych), możemy je też rozmnażać z sadzonek lub odkładów. Starsze rośliny można latem wynieść na dwór, a zimą przechowywać w chłodnym miejscu.

Nie możesz dodać komentarza.