• Wpisów: 49
  • Średnio co: 50 dni
  • Ostatni wpis: 15 dni temu, 22:36
  • Licznik odwiedzin: 18 349 / 2543 dni
 
superman1
 
Cześć :d
Dzisiaj kontynuuję tamten wpis jako cz. 2 Cytrusy.

1. pomarańcza

images111.jpg


2. mandarynka

8567154-mandarynka.jpg


3. cytryna

z10568645Q,Cytryny.jpg


4. kumkwat

indeks.jpgCytrusom uprawianym w doniczkach trzeba zapewnić stałą temperaturę i odpowiednią ilość wody, tak by podłoże nigdy zupełnie nie wyschło.
Wiele hodowanych dziś cytrusów należy do odmian tzw. "bezpestkowych", jednak ciągle dostępne są w sprzedaży owoce zawierające nasiona. Rozmnażanie z nasion u wszystkich owoców z rodziny Rutaceae wygląda podobnie. Nasiona wyjmujemy z owocu, płuczemy w letniej wodzie i natychmiast wysiewamy. W doniczkach torfowych lub naczyniach z ziemią do rozsady układamy po 2-3 nasiona i przykrywamy je cienką warstwą podłoża. Stawiamy w ciepłym miejscu (w temperaturze 20-25 stopni) i pilnujemy, by podłoże nie wyschło. Kiełkowanie rozpocznie się najwcześniej po 3 tygodniach, ale często też znacznie później.
Młode rośliny muszą koniecznie stać w ciepłym i jasnym miejscu, trzeba je też obficie podlewać. Gdy siewka wykształci 3-4 liście, przesadzamy ją do ziemi do kwiatów. Latem nawozimy cytrusy raz w tygodniu, pilnując, by nie wylewać nawozu na przesuszone podłoże. Rośliny należy przesadzać co roku, starszym cytrusom wystarczy doniczka o średnicy około 30 cm. :d

Nie możesz dodać komentarza.